Roland VersaUV LEC2-300

Skvelá UV tlač s orezom

Všestranná a vysoko produktívna, nahradí prácu niekoľkých ďalších zariadení, pretože tlačí, vyrezáva, ryhuje a finalizuje výtlačky pomocou laku na rôzne materiály v jednom plynulom pracovnom workflow, čím ste schopní reagovať na rozmanité potreby zákazníkov a dodávať včas hotové výrobky. Dostupné sú dve konfigurácie atramentu, 2x CMYK alebo CMYK spoločne s bielym atramentom a vytvrdzovacím lakom, ktorý vytvorí 3D textúry alebo reliéfy.

LEC2-300 je oveľa viac než len roll-to-roll tlačiareň s orezom, môže perforovať rez, ryhovať, lakovať a pridávať špeciálne efekty na širokú škálu tlačových substrátov a materiálov. S poslednou generáciou tlačových hláv, novými UV-LED lampami a ďalšími vylepšenými funkciami poskytuje LEC2-300 vyššiu účinnosť stroja a poskytuje vynikajúce výsledky pre nespočetné množstvo tlačových a baliacich aplikácií.


Špeciálne efekty a realistické textúry

Okrem atramentu CMYK možno LEC2-300 používať s konfiguráciami laku a bieleho atramentu pre výnimočnú tlač s prvotriednou hodnotou. Číry lak možno použiť na pridanie špeciálnych efektov, ako je tvorba reliéfu a lesklé alebo matné povrchové úpravy, prípadne na vytvorenie realistických efektov na mieru pomocou jednoduchej predtlače viac vrstiev.

Vďaka 72 typom textúrovaných vzorov je ľahké vytvárať nádherné výtlačky, ktoré by obvykle vyžadovali použitie časovo náročných špeciálnych metód tlače.


Obrysový rez akéhokoľvek tvaru

LEC2-300 je integrovaná tlačiareň s orezom, ktorá poskytuje presné rezanie a tlačové funkcie. Toto jediné zariadenie môže automaticky orezávať akýkoľvek tvar okolo tlačenej grafiky, fotografií alebo textu a vytvárať tak samolepiace štítky, nálepky a displeje v tvare požadovanom od zákazníka bez použitia vysekávacieho stroja. Presná a silná rezná sila zaisťuje ostré a čisté línie aj okolo tých najzložitejších tvarov.

Funkcia perforovaného rezu umožňuje vysekávanie samolepiaceho média, čo eliminuje proces po orezávanie a skracuje dobu výroby. V kombinácii s novou funkciou viacnásobnej tlače a novým systémom pre presné navíjanie médií, možno úlohy veľkoobjemovej tlače efektívne tlačiť bez obsluhy.


Na rozdiel od bežných tlačových procesov, možno tlačové dáta jednoducho preniesť z počítača do LEC2-300 prostredníctvom dodaného softvéru VersaWorks 6 RIP. Celý proces výroby tlače je rýchly a jednoduchý - vytlačte toľko kópií, koľko je potrebné. Okamžité opravy alebo zmeny návrhu možné vytlačiť okamžite. Zapôsobte na klientov tým, že budete poskytovať služby šité na mieru nad ich očakávania, a to aj pre úlohy s malým množstvom kópií alebo krátkymi lehotami dodania.


Technická špecifikácia

Specifikace/Model

LEC2-300

Technologie tisku/ořezu

Piezoelektrický ink-jet 

Šíře

182 - 762 mm

Šíře tisku 

Max. 736 mm

Síla materiálu

Max. 1 mm s podkladem pro tisk, max. 0.4 mm s podkladem a 0.22 mm bez podkladu pro řezání

Hmotnost materiálu

25 kg

Průměr jádra

76.2 mm nebo 50.8 mm

Vnější průměr role

Max. 210 mm

Inkoust

Typ

Eco- UV (EUR4) 220 ml, 500 ml kazety

Barvy

2x CMYK
CMYK + White + Gloss

Vytvrzovací systém

2x UV LED lampy

Rozlišení tisku

Max. 1400 dpi

Použitelný řez. nůž

Doporučený PROFISIGN plus s.r.o.

Rychlost řezu

10mm - 300 mm/sec

Přítlak

30 - 500 gf

Offset nože

0,0 - 1,5 mm

Přesnost (při tisku)

Chyba menší než ± 0,3 % dané vzdálenosti, nebo ± 0,3 mm, větší z hodnot.

Přesnost (při ořezu)

Chyba menší než ± 0,4% dané vzdálenosti, nebo ± 0,3 mm, větší z hodnot. Pokud je správně provedená kalibrace ([CALBRATION] -[CUTTING ADJ.]): chyba menší než 0,2 % dané vzdálenosti, nebo ± 0,1 mm, větší z hodnot.

Přesnost řezu při opakování

+ 0,1 mm a méně

Opakování mezi tiskem a ořezem

+ 0,5 mm a méně

Interface

Ethernet (100 BASE-TX / 1000 BASE-T, automatické přepínání)

Funkce úspory el. energie

Automatický přechod do stand-by

Napájení

Napětí a frekvence

AC 100 - 240 V ± 10%, 3 A, 50/60 Hz 

Spotřeba el. energie

Tisk

cca 270 W

Stand-by

cca 40 W

Hlučnost

Tisk

cca 63 dB (A) a méně 

Stand-by

cca 53 dB (A) a méně 

Rozměry (se stojanem)

1934 [Š] x 795 [H] x 1303 [V] mm

Hmotnost (se stojanem)

119 kg

Prostředí

Zapnuto

Teplota: 15° - 32°C (20°C a více doporučeno)
Vlhkost: 20 - 80% (nekondenzující)

Vypnuto

Teplota: 5° - 40°C
Vlhkost: 20 - 80% (nekondenzující)

Obsah balení

čistící sada, napájecí kabel, svorky materiálu, nůž a držák nože, náhradní čepel pro odřezový nůž, Roland VersaWorks 6 Software RIP, uživatelský manuál

Kľúčové vlastnosti