Universal Laser Systems - Ultra R5000

Platforma ULTRA R5000 ponúka laserové spracovanie pre širokú škálu materiálov. Je navrhnutá pre spracovanie materiálov vo výrobnom, výskumnom a vývojovom prostredí.

ULTRA R5000 je možné vybaviť dvoma laserovými zdrojmi, ktoré sa skladajú z dvoch zameniteľných laserov CO2 alebo jedného lasera CO2 a jedného vláknového lasera. Keď je platforma konfigurovaná s dvoma laserami, môžu užívatelia využiť technológie Multiwave Hybrid ™, ktorá umožňuje použiť naraz až dve z troch vlnových dĺžok (9,3 mikrometrov, 10,6 mikrometrov a 1,06 mikrometrov). Tieto možno súčasne kombinovať do jediného koaxiálneho lúča . Každá spektrálna zložka lúča je nezávisle riadená a môže byť modulovaná v reálnom čase.

Medzi hlavné funkcie a možnosti patrí podpora viacerých laserov, rýchle nastavenie laserového lúča, presné automatické zaostrovanie nezávislé od materiálu, regulovateľná hustota výkonu lasera, automatizačné rozhranie, kamera pre náhľad (grafika sa premieta na spracovávaný materiál) a kamera pre detekciu orezových značiek, detekcia nadmernej teploty a podpora pre hasiace zariadenie.

Technická špecifikácia
 Model  ULTRA R5000
 Pracovní plocha  813 x 610 x 305 mm
 Dostupný výkon laseru   až 150W CO2, 40/50W Fiber
 Zaměřovací metoda  dotykový/kontaktní stylus
 Kontrolní panel  tlačítkový/dotyková obrazovka (volitelně) 
 Dostupná optika

 patentovaná možnost sw kontroly hustoty laserového paprsku pro optimální zaostření

 Typ kamery  náhledová kamera/kamera pro čtení ořezových značek (volitelně)
 Napájení  230V
 Hmotnost  205Kg
Kľúčové vlastnosti