Universal Laser Systems - Ultra X6000

Platforma ULTRA X6000 ponúka laserové spracovanie pre maximálne najširšiu škálu materiálov a je vlajkovou loďou výrobcu ULS. Platforma je navrhnutá a ideálna pre presné spracovanie materiálu vo výrobnom prostredí, alebo akademickom výskume a prototypovania. Vďaka svojej jedinečnej modulárnej architektúre možno platformu ľahko prekonfigurovať pomocou širokej škály príslušenstva pre zvýšenie výkonu, schopností a bezpečnosti tak, aby vyhovovala súčasným i budúcim potrebám užívateľa.

ULTRA X6000 je možné osadiť až s tromi laserovými zdrojmi, ktoré sa skladajú z dvoch zameniteľných laserov CO2 a jedného vláknového lasera. Pokiaľ je platforma konfigurovaná s tromi zdrojmi, môžu užívatelia plne využiť technológie Multiwave Hybrid ™, ktorá umožňuje až tri vlnové dĺžky (9,3 mikrometrov, 10,6 mikrometrov a 1,06 mikrometrov) súčasne skombinovať do jediného koaxiálneho lúča. Každá spektrálna zložka lúča je nezávisle riadená a môže byť modulovaná v reálnom čase.

Medzi hlavné funkcie patrí podpora troch laserov s najväčším možným výkonom 250W CO2 lasera, rýchle zameranie a nastavenie laserových lúčov s vysokou presnosťou, automatické zaostrovanie nezávislé od materiálu, regulovateľná hustota výkonu lasera, automatizačné rozhranie, kamera pre čítanie orezových značiek, integrovaný ovládací panel s dotykovou obrazovkou, detekcia nadmernej teploty a podpora pre hasiace zariadenie.

Technická špecifikácia
 Model  ULTRA X6000
 Pracovní plocha  914 x 610 x 305 mm
 Dostupný výkon laseru   až 250W CO2, 40/50W Fiber
 Zaměřovací metoda  dotykový/kontaktní stylus
 Kontrolní panel  dotyková obrazovka 
 Dostupná optika

 patentovaná možnost sw kontroly hustoty laserového paprsku pro optimální zaostření

 Typ kamery  kamera pro čtení ořezových značek
 Napájení  230V
 Hmotnost  250Kg
Kľúčové vlastnosti